DeSavon jäsenyys

Jäseneksi hyväksytään luovan alan henkilö tai Etelä-Savon alueen luovaa toimintaa kannattava henkilö. Luova ala tässä yhteydessä tarkoittaa käsityö-, muotoilu-, kuvataide- ja sisustusaloja sekä graafisia ja arkkitehtuurin aloja. Yhdistykseen jäseneksi voi liittyä jokainen, joka hyväksyy yhdistyksen tarkoituksen ja säännöt. Jäsenet hyväksyy hakemuksesta yhdistyksen hallitus. Hakijalla tulee olla osoittaa edellä mainittujen alojen koulutus tai työelämässä hankittu alan osaaminen ja hän toimii alalla aktiivisesti.

Lue säännöt

Miten haen jäsenyyttä?

Lähetä yhdistyksen hallitukselle portfolio tai CV sekä perustiedot itsestäsi sähköpostiosoitteeseen: jasenasiat@desavo.fi

Kannatusjäsenyys: Yhdistyksen kannatusjäseneksi voidaan hyväksyä yhdistyksen pyrkimyksiä tukeva yksityinen henkilö tai oikeuskelpoinen yhteisö. Kannatusjäsenillä ei ole läsnäolo-oikeutta eikä äänioikeutta yhdistyskokouksissa. Mikäli olet kiinnostunut kannatusjäsenyydestä, ota yhteyttä: jasenasiat@desavo.fi

Yhdistyksen hallituksen koostama jäsentyöryhmä käy läpi hakemukset, jonka jälkeen olemme yhteydessä hakijaan.

Jäsenmaksu 2018 on 50 €/vuosi.

Opiskelijajäsenyys

Luovien alojen opiskelijat voivat liittyä opiskelijajäseneksi, jäsenmaksu on ½ normaalista jäsenmaksusta.

Anu-Anette Varho

Sisustusarkkitehti

Elisa Hillgen

Valaistussuunnittelija
elisa.hillgen@valosilma.com
http://www.valosilma.com

Hanna Vahvaselkä

Taiteilija
hanna@vahvaselka.fi
http://www.vahvaselka.fi

Heidi Huovinen

Muotoilija
heidi.huovinen@gmail.com

Henna Ehramaa

Arkkitehti
henna.ehramaa@meark.fi
http://www.meark.fi

Juho Lehtola

Graafinen suunnittelija
juho@raikee.fi
raikee.fi

Julio Tubal

Taidekäsityöläinen
juho.kustin.68@gmail.com
juhokustin.blogspot.com

Jyrki Suvimaa

Graafinen suunnittelija
jyrki@groteski.fi
http://www.groteski.fi

Katariina Turman

Käsityöläinen
raijan.aitta@raijanaitta.fi
http://www.raijanaitta.fi

Kirsimaria E. Törönen

Taiteilija
kirsimaria.toronen@gmail.com
https://studiowakewa.com/

Marianne Heikkinen

Muotoilija
maiggu@gmail.com

Marketta Eerikäinen

Tekstiilisuunnittelija
marketta@taikatuu.fi
http://www.taikatuu.fi

Merja Väisänen

Muotoilija
office@mella.fi

Miina Montonen-Fehrmann

Käsityöläinen
vermiina@gmail.com
http://www.vermiina.fi

Ossi Kumpulainen

Käsityöläinen
ossi@kalaparkki.fi
http://www.kalaparkki.fi

Pauliina Rundgren

Käsityöläinen
pr@prhandicrafts.fi
http://www.prhandicrafts.fi

Pirjo Huurrekorpi

Käsityöläinen
elliida@rivakka.net
http://www.elliida.com

Riikka Kaartilanmäki

Muotoilija
riikka@aapiste.com
http://www.aapiste.com